Szczęście na swoim

Szczęście na swoim.doc2

Nie uwierz w panującą w pewnych kręgach osób opinię, że projekt to tylko „parę kresek”, które narysował komputer uru­chamiany małym palcem architekta, bo to nieprawda. Jeśli ule­gniesz takim obiegowym sądom, a na dodatek kupisz kiepską działkę, bo trafiła się okazja, może to zaważyć na całym twoim późniejszym życiu. Sprzedać bowiem taką nieruchomość jest w dzisiejszych czasach coraz trudniej, nawet za obniżoną cenę. Zachowaj rozwagę, kieruj się rozsądkiem i rozumem, gdyż kupno działki, wybór projektu domu to scenariusze, które zdecydują o kosztach, jeśli nawet nie kupna i budowy to przyszłej eksplo­atacji budynku.

Szczęście na swoim.doc1

Życzę ci, żeby udało ci się zbudować na pięknej działce, po­łożonej w spokojnej okolicy, dom będący realizacją twoich ma­rzeń, abyś wraz z rodziną i bliskimi czerpał z mieszkania w nim wyłącznie radość, by twoje życie stało się lepsze i szczęśliwe. Bo tak naprawdę chodzi o wolność wyboru życia, jakie się chce prowadzić.

Szczęście na swoim.doc2

Pamiętaj, że jedną z radości życia na wsi jest mnóstwo fizycz­nej pracy, którą tak zachwala E.F. Schumacher: Trzy lub cztery popołudnia w tygodniu pocę się w warzywniku, kopię pielę, wożę gnój albo tylko się gapię. Dieta złożona wyłącznie z pracy umy­słowej obezwładnia i… nudzi? Ciężko pracującemu chłopu o wiele łatwiej zachować umysł wrażliwy na boskość niż zestresowanemu pracownikowi biurowemu. (…) W byciu farmerem fantastyczna jest ilość czasu, który możemy poświęcić na myślenie.

Szczęście na swoim.doc3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *